Lekarz ortodonta, stomatolog Katarzyna Skrzypczak
Ekspert ortodoncji i leczenia wad zgryzu
Pani Doktor Katarzyna Skrzypczak ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny. Tam też, odbywała staż podyplomowy, skupiając się przede wszystkim na pracy z pacjentami ortodontycznymi. Jako uczestnik wielu kursów, zarówno na terenie Polski jak i zagranicznych, zgromadziła olbrzymią wiedzę na temat nowoczesnej i skutecznej ortodoncji. Jeżeli chodzi o same zabiegi to zawsze traktuje pacjenta indywidualnie i tak też prowadzi całe leczenie.
W naszej placówce jest głównym ortodontą oraz ekspertem w rozwiązywaniu problemów z zaciskaniem i zgrzytaniem zębów, bólami głowy, mających swoje epicentrum w wadach zgryzu.
Pani Doktor Kasi niestraszne są nawet najcięższe przypadki – wyprowadzała zęby, bez konieczności ich usuwania - zawsze starając się, w sposób jak najmniej ingerencyjny doprowadzić do idealnego zgryzu. Ekspert w prowadzeniu zarówno młodych pacjentów jak i dorosłych. Jej portfolio wypełnione jest pozytywnymi efektami, których nawet nie spodziewali się sami pacjenci.
W życiu prywatnym na pierwszym miejscu stawia zawsze rodzinę. Jej głównym obiektem zainteresowań w chwili obecnej jest jej córka Zosia. Poza tym uwielbia gotować oraz czytać książki. Preferuje także aktywne spędzanie czasu podczas pieszych, długich spacerów po lesie lub jazdy na rowerze.
Aparat ortodontyczny zapewni, zdrowy i efektowny uśmiech, który doda nam pewności siebie. Od najmłodszych lat dzieci odwiedzają przychodnie ortodontyczne, nie tylko ze względów estetycznych, ale też na podstawie wskazań medycznych. Na większość wad zgryzu bardzo pomocny okazuje się właśnie dobrze dobrany aparat na zęby - popularna i niezwykle skuteczna forma leczenia.
Niektórzy boją się pierwszej wizyty, jak i całego procesu leczenia. Jest to jednak niepotrzebne, ponieważ profesjonaliści w dobrej klinice zadbają o każdy szczegół, wyznaczając jak najlepszą ścieżkę korekcji wad zgryzu. Pierwsze spotkanie z ortodontą ma na celu ocenienie dysfunkcji zgryzu i wyznaczenie konkretnego postępowania korekcyjnego. Nie u każdego pacjenta każdy rodzaj aparatu spełni swoje zadanie w stu procentach, dlatego dobry fachowiec wybierze najodpowiedniejsze rozwiązanie. Kolejny etap leczenia to pobranie wycisku, na bazie którego przygotowywany jest aparat ortodontyczny. Następnie zęby oczyszczane są z osadów i przygotowywane pod zamki, które przykleja się specjalnym klejem. Konieczne jest naświetlenie ich lampą polimeryzacyjną, dzięki której aparat będzie trwale trzymał się na zębach przez kolejne miesiące. Na tym etapie do zamków przytwierdzany jest łuk, który w zwykłych aparatach metalowych podtrzymywany jest przez ligatury. Wszystko trwa od ok. 45 minut do 2 godzin, także nie jest tak strasznie i długo, jak by się mogło niektórym wydawać.
Popularność takiej formy leczenia wad zgryzu jest coraz większa. Aparat różni się znacznie w budowie od zwykłych - metalowych czy szafirowych. Objętość zamków jest mniejsza, natomiast łuk jest ruchomy, dzięki czemu korekcja wad zgryzu trwa krócej. Działa na zasadzie aktywnych klapek, utrzymujących łuk ortodontyczny w zamkach. Aparat samoligaturujący dostępny jest w dwóch wariantach do wyboru – zwykłym oraz light, z przeźroczystymi zamkami. Aparat jest prawie niewidoczny na zębach.