Ekspert implantologii oraz protetyki estetycznej

Jestem Rybniczaninem związanym z lokalnym regionem tu mieszkam a przed studiami medycznymi uczyłem się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich. Doswiadczenie zdobyłem w klinikach Uśmiechu w Katowicach. Pasjonuje mnie przywracanie pacjentom uśmiechu. Kolor, kształt, refleksy świetlne,przezierność,translucencja, układ zębów, wargi górnej i dolnej to tylko kilka czynników z wielu które mają wpływ na wygląd uśmiechu. Stawiając na pierwszym miejscu komfort i jakość usług, zabiegi wykonuję w skutecznym i bezpiecznym znieczuleniu komputerowym. Leczenie poprzedzam badaniem stomatologicznym na którym diagnozuję problemy stomatologiczne. Razem z moimi ortodontami i zespołem stomatologów planuję leczenie zębów i projektuję zmianę wyglądu uśmiechu. Podczas zabiegów posługuję się najnowszymi i sprawdzonymi technologiami z zakresu implantologii, rekonstrukcji i protetyki cyfrowej.

Celem jest przywrócenie Naszym Pacjentom zdrowia jamy ustnej i estetyki uśmiechu. Dzięki trosce, dyplomowanej higienistki stomatologicznej o czystość zębów zapewniam stabilne i długotrwałe zdrowie wyleczonych zębów.

W 2011 r. Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i naukowych w kraju i za granicą z dziedzin nowoczesnej stomatologii estetycznej i implantologii.

Ukończone kursy:
1."Protetyka na implantach od A do Z. Stopień I" - Dr Danuta Borczyk;
2."Wstęp do implantoprotetyki na podstawie systemu GC AADVA" - dr n. med. Paweł Namysłowski
3. "VIII Ogólnopolski Kongres Techniki Dentystycznej" - Prof. zw. dr. hab. med. Stanisław Majewki;
4. "Współczesne metody rozpoznawania i leczenia schorzeń gruczołów ślinowych" - dr n. med. Mariusz Szuta
5."Model organizacyjny praktyki stomatologicznej 2025 r." - Mariusz Oboda
6. Seminarium specjalistyczne "Adhezyjne cementowanie uzupełnień protetycznych - analiza przypadkowa" - Prof. Dr Marco Ferrari
7. "Standardy Nowoczesnej Stomatologii"
8. "Problemy śluzówkowo-dziąsłowe - diagnostyka i leczenie" - dr hab. Marzena Dominiak
9. "Licówki porcelanowe krok po kroku" - dr Danuta Borczyk
10. "XII spotkanie implantologiczne"
11. Seminarium specjalistyczne " Szynoterapia w praktyce: kiedy zawodzi - a kiedy ma szanse" - Dr med. dent. Wojciech Drobek
12. "Implanty od planowania do pracy ostatecznej z wykorzystaniem szablonów DDS - PRO"
13. "Sedacja wziewna podtlenkiem azotu - obsługa urządzenia Master Flux" 14. "Nowy wymiar estetyki. Anatomiczna technika odbudowy ubytków - teoria i praktyka"
15. "Chirurgia szczękowo - twarzowa jako gałąź medycyny leczenia stomatologicznego"
16. "Kompleksowe szkolenie implantologiczne z zabiegami na żywo"
17. Seminarium specjalistyczne "Innowacyjne spojrzenie na odbudowę estetyki i funkcji - wskazania dla praktyki"
18. "Najczęstsze błędy popełniane przy licówkach porcelanowych"
19. "Odbudowa zęba po leczeniu endodontycznym"
20. "Bezklamrowe ruchomwe uzupełnienia protetyczne"
21. "Preparacja zębów pod korony i mosty. Atraumatyczna metoda dla przyzębia"
22. "Teeth preparation for crowns & bridges the art of aesthetics" "

Odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilku etapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Stomatologia estetyczna jest odłamem tej gałęzi medycyny, który zajmuje się ładnym wyglądem zębów. Stomatolog estetyczny pomaga ocenić wygląd zgryzu i dopasować rozwiązania, które umożliwią przywrócenie mu ładnego i naturalnego wyglądu.