Lekarz chorób wewnętrznych

Pan Doktor Adam Skrzypczak w naszej placówce jest lekarzem pierwszego kontaktu, specjalizującym się w chorobach wewnętrznych - oraz lekarzem wspierającym pracę dentystów, przeprowadzającym specjalistyczne badania poprzedzające najbardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne. Szeroka wiedza posiadana przez Pana Doktora z różnych dziedzin medycyny oraz nowoczesne wyposażenie gabinetu pozwalają w jasny sposób postawić diagnozę oraz przedsięwziąć odpowiednie kroki celem wyleczenia pacjenta. Indywidualne podejście, do każdego odwiedzającego gabinet lekarski, zrzeszyło mu wiele oddanych pacjentów, którzy cenią sobie dociekliwość, prawidłowe rozpoznania, skrupulatność, jak i dążenie do kompleksowego wyleczenia pacjenta.

Doktor Adam wiedzę i umiejętności zdobywał na Uniwersytecie Medycznym imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pracę zawodową oraz obszerne doświadczenie zdobywał pod okiem najlepszych lekarzy w rejonie Śląska, a sam świadczy swoje usługi dla kilku ośrodków zdrowia, w tym szpitali.

Prywatnie doktor interesuje się aktywnym spędzaniem czasu, zwłaszcza tańcem oraz długimi, górskimi wycieczkami.

Ukończone kursy:
1. „The ulstrasound diagnostics of the abdominal cavity organs"/"Diagnostyka usg narządów jamy brzusznej" - dr n. med. Ireneusz Gierbliński oraz dr n. med. Maria Krystyna Walas ;

Ultrasonografia jest badaniem obrazowym, dzięki któremu możemy zobaczyć wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych. Jest to jedno z najbardziej podstawowych badań, które wykonuje się w celach diagnostycznych, między innymi po to, by ocenić stan pacjenta i podjąć decyzje na temat dalszego leczenia lub profilaktyki. Na obrazie USG widoczne są nie tylko same narządy, ale także wszelkie guzy, zmiany nowotworowe, mięśniaki, a w przypadku przyszłej mamy – płód.

USG jamy brzusznej to badanie, które przez każdego z nas powinno zostać wpisane na listę badań wykonywanych cyklicznie. Badanie to jest nieinwazyjne, a pomaga odpowiednio wcześnie zdiagnozować nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów jamy brzusznej. Cierpisz na przewlekłe bóle brzucha lub biegunkę? Wyczuwasz niepokojące objawy funkcjonowania układu pokarmowego lub nagle tracisz wagę? Powinieneś jak najszybciej wykonać USG jamy brzusznej.

Profilaktyka (prewencja, zapobieganie) są to wszystkie działania podejmowane w celu zapobiegania pojawieniu się i/lub rozwojowi niepożądanych zachowań, stanów lub zjawisk w danej populacji. Nadrzędnym zadaniem tych działań jest przeciwdziałanie zagrożeniom (w tym także chorobom), których wystąpienie lub nasilenie się jest w przyszłości prawdopodobne. Działania profilaktyczne mają zmniejszyć prawdopodobieństwo tych zagrożeń i służą utrzymaniu stanu dotychczasowego - status quo zdrowego pacjenta.